ZADASZENIA BASENÓW

Zadaszenia składają się z kilku segmentów przesuwających się na łożyskowanych rolkach po prowadnicach. Umożliwia to złożenie zadaszenia i przesunięcie go poza obręb basenu. Zadaszenia pozwalają na kąpiel niezależnie od pogody i pory roku, zmniejszają koszty chemii basenowej, energii cieplnej oraz ograniczają czas potrzebny do pielęgnacji basenu.

Funkcje zadaszeń:

 • Przedłużenie sezonu kąpielowego.
  Zadaszenia przedłużają sezon kąpielowy o kilka miesięcy – umożliwiają korzystanie z basenu od późnej wiosny do wczesnej jesieni w przypadku nie ogrzewanej wody. Przy dodatkowym ogrzewaniu wody realny sezon kąpielowy trwa 3 kwartały. Woda w zadaszonym basenie ma temperaturę wyższą średnio o 6-8 stopni.

 • Oszczędność energii.
  Wypełnienie poliwęglanem – materiałem o dobrym współczynniku izolacyjności termicznej, zapobiega stratom ciepła ograniczając zużycie energii potrzebnej do utrzymania temperatury wody na określonym poziomie. Dodatkowo temperatura wody podwyższana jest poprzez efekt kumulacji ciepła dostarczanego przez energię słoneczną.

 • Komfort.
  Pozwala na korzystanie z basenu niezależnie od pogody i pory roku. Ogranicza do minimum ilość czasu potrzebnego do utrzymania basenu w czystości. W ciągu kilku sekund basen kryty można zamienić w basen odkryty!

 • Czystość.
  Zadaszenie chroni basen przed zanieczyszczeniami i opadami atmosferycznymi wpływając tym samym na ograniczenie zużycia chemii stosowanej do uzdatniania wody i zmniejszenie częstotliwości czyszczenia basenu.

 • Bezpieczeństwo.
  Rozłożone zadaszenie zapobiega przypadkowemu wpadnięciu do wody, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom domowym. Zamki na klucz uniemożliwiają niekontrolowane korzystanie z basenu.

Dostępne modele:

Klasyk

KLASYK

Luna

LUNA

Ariel

ARIEL

Ariel R1

ARIEL R1

Optima

OPTIMA

Carmen

CARMEN

Carmen Soft

CARMEN SOFT

Diona

DIONA

Attina

ATTINA

Niobe

NIOBE

Taras

TARAS

Taras Soft

TARAS SOFT

Kula

KULA

---